10+1 illóolaj a tökéletes masszázsélményhez

Az aromaterápia talán a legtöbbet alkalmazott terápiás forma napjainkban. Gyakorlatilag bármikor, amikor illatokat alkalmazunk valamilyen céllal – legyen az egy relaxáló vagy épp pezsdítő tusfürdő, eukaliptuszos készítmény megfázásra vagy nyugtató hatású autó illatosító – aromaterápiát végzünk. Mivel sok illóolaj hatása a bőrön át felszívódva még intenzívebb kézenfekvő, hogy legtöbbször fürdés vagy masszázs alatt alkalmazzuk. 

Ha már a masszázsnál tartunk, összeszedtem a 15 legtöbbet alkalmazott illóolajat, és hogy milyen problémákra alkalmazzuk.

1. Levendula

Mi más lenne az első helyen, mint a levendula. A levendula illóolaj kiválóan javítja a mentális koncentrációt, csökkenti a stresszt és enyhíti az álmatlanságot. Leghatékonyabb a szorongás kezelésében. Emellett nagyon intenzív hatású, bőrbe dörzsölve már 5 perc alatt kifejti hatását.

2. Fahéj levél

Stresszes életmód kezelésére a legjobb választás. Gyulladáscsökkentő hatású, enyhíti izom és az ízületi fájdalmakat. Segít csökkenteni az álmosságot, energetizáló hatása is van, ha kimerültnek érzed magad – mind fizikailag, mind szellemileg.

3. Cédrusfa

Szintén stresszre ajánlott. A cédrusfaolaj nagyszerűen csökkenti a stresszt és a feszültséget, és nyugtatja az elmét. Biológiai szempontból a cédrusfa aromája elősegíti a szerotonin felszabadulását, amely felelős a hangulatok stabilizálásáért. A cédrusfa illóolaj természetes nyugtatóként is működhet, mivel a szerotonin melatoninná alakul át, és segít az alvászavar leküzdésében is.

4. Citrusfélék (citrom, lime, grapefruit)

A friss gyümölcs aromája csodálatos felemelő, frissítő és tisztító. Kiválóan alkalmas a mentális fáradtság, a depresszió és a stressz okozta fejfájások enyhítésére. Egy pillanatnyi pezsgés egy egész napra való lendületet ad.

5. Eukaliptusz

A koalákat elnézve nem meglepő, hogy stresszoldó hatása is van, de hatékony görcsoldó, fájdalomcsillapító és enyhíti a reumatikus panaszokat.

{loadposition in-article}

6. Rózsaolaj

A rózsaolaj nagyszerű azok számára, akik depresszióval küzdenek. Segíti az önbecsülést, örömmel és reménnyel tölt fel.

7. Szantálfa

Mentális tisztaság és koncentráltság elősegítője, a béke szigetét varázsolja köréd. A szantálfa olaj, csodálatos fás aromájával, hatalmas terápiás hatást gyakorol az agy limbikus rendszerére, és kiváló érzelem kiegyenlítő.

8. Ilang ilang

Adaptogén növény, mely nyugtat vagy serkent attól függően, hogy épp mire van szükséged. Különösen hatékony a düh által kiváltott stressz kezelésében, és azonnali nyugalmat és békét teremt.

9. Muskotályzsálya

Nemcsak csodálatos illatú, hanem patkányon végzett vizsgálatokban is kimutatták, hogy pozitívan befolyásolja az agy és a test dopamin szintjét. A természetes antidepresszáns, muskotályzsálya olaj a szorongás egyik legjobb gyógymódja, melynek nincs mellékhatása. Kiváló segítség a szorongás kezelésében, megnyugtatja az elmét, miközben fokozza az önbecsülést és a bizalmat.

10. Jázmin

Kutatások azt mutatják, hogy a jázminolaj ugyanolyan jó, mint a válium az ideg nyugtatásában és a stressz leküzdésében. Hagyományosan a jázminolajat évszázadok óta használják természetes gyógymódként a szorongás, az álmatlanság, az alacsony libidó és a depresszió kezelésére.
A jázminolaj nemcsak enyhíti a depresszió érzését, hanem stimulálja az elmét, jobb hangulatot, bizalmat és optimizmust kelt.

+1 Citromfű

A citromfű nyugtató illatát belélegezve elegendő ahhoz, hogy egy másik világba szállj. Ez azt jelenti, hogy az egyik legjobb aromaterápiás olaj a szorongás, álmatlanság és stressz enyhítésére.

Mindig mozgásban!
Itt láthatod, hogy épp mi történik velem, mivel foglalkozom, milyen frissítések kerültek ki az oldalamra.